Предмет: Українська література, автор: Дашанеси

Напишіть тему ,ідею . Епітети ,порівняння,метафори і якщо є ще щось з вірша "Чому являєшся мені у сні"Франка .

Ответы

Автор ответа: катя5092
29
«Чого являєшся мені у сні?» аналіз
Рік написання «Чого являєшся мені у сні»: 1896
Збірка: «Зів’яле листя»
Жанр «Чого являєшся мені у сні»: ліричний вірш
Провідний мотив: нерозділене кохання
Віршовий розмір «Чого являєшся мені у сні»: чотиристопний ямб
Тема «Чого являєшся мені у сні» : відображення внутрішнього світу закоханної людини, ії думок та страждань
Ідея «Чого являєшся мені у сні» — заклик шукати своє кохання та кохати всупереч усім бідам, не дивлячись ні на що.
Художні засоби «Чого являєшся мені у сні»
-У творі використані прости тропи (звичайни та метафорични епітети : «чудові очі… ясні»; «дно студене»; «зарево червоне»; «довгими ночами»; «щастя молодого»; «дива золотого».
— Порівняння: «очі…, немов криниці дно студене»; «уста…, мов зарево червоне»; «серце…, неначе перла у болоті», підкреслює надзвичайну красу дівчини, її байдужо-зневажливе ставлення до почуттів закоханого юнака і його високі душевні поривання.
-Складни тропи — метафори : «докір займається і …тоне у тьмі»; «ти серце надірвала»; «вирвала ридання голосні»; «свій біль, свій жаль, свої пісні у серці здавлюю на дні». Вони підсилюються повторами, що увиразнюють душевний біль ліричного героя з приводу неподіленого глибокого почуття.
-Тавтологічні повторення : «В житті мене ти знать не знаєш, хоч знаєш, добре знаєш, як я люблю тебе без тями, як мучусь Довгими ночами і як літа вже за літами свій біль, свій жаль, свої пісні у серці здавлюю на дні…», вони надають можливість усвідомити надзвичайність великого і справжнього почуття закоханого, який спочатку ніби протестує проти появи образу його коханої, що являється йому уві сні.
-Риторичні фігури: риторичне заперечення «О ні!» змінюється на риторичне звертання «Являйся, зіронько, мені!», що підсилюється риторичним окликом «Хоч в сні!».
Застосування митцем художніх прийомів — допомагають нам усвідомити глибину почуття ліричного героя, що переповнювали душу закоханого, для якого кохання, як і для самого автора, — це «диво золоте», «щастя молоде»
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: Anastasiia2216
Прочитайте текст и вставьте пропущенные слова. В случае затруднения обращайтесь к словам для справок, но имейте в виду, что в этом списке не все слова подходят для ответа.

Значительный вклад в усиление власти Московского князя сделал второй сын Даниила — ________. Он умел ладить с ордынскими ханами, тем самым спасая Русь от набегов. Когда в 1327 году в ________ вспыхнуло антиордынское восстание, этот князь присоединился к карательному походу Орды, за что вскоре получил ярлык на великое княжение. Также ордынцы передали ему право сбора ______ со всех русских земель, что он использовал для обогащения своего княжества, так как часть собранных средств оставлял в московской казне. За это его прозвали _______ (денежным мешком). Также подчинил своей власти ______ княжество и Великий Новгород, назначив туда своих наместников.

Слова для справок (слова представлены в именительном падеже):

Семён, Юрий, Иван, Новгород, Тверь, налоги, дань, сборы, Грозный, Гордый, Калита, Тверское, Ростовское, Смоленское.