Предмет: Українська література, автор: Andry1337

твір на тему "Є вічні істини - із давнини до сьогодення." Творчість Сковороди

Ответы

Автор ответа: oldscholar
229
"Часи змінюються, і ми змінюємося разом з ними" - ций крилатий вираз приписують кільком мудрецам, але, хто б це не сказав, він був правий - певною мірою. Проходять сторіччя, і змінюються суспільства, люди, їх світогляд. Те, що вважалося безумовною істиною сто років тому, зараз істиною може не бути. Але є речі, які не застарівають і нікроли не застаріють. Деякі ідеї, виказані кілька сотен років тому, залишаються актуальними і сьогодні. 

В цьому можна переконатися, якщо перечитати твори Григорія Сковороди, що жив і творив у 18-му сторіччі. Він був знаним просвітителем-гуманістом, поетом, письменником, педагогом та мудрим мандрівним філософом. Спілкування зі Сковородою вплинуло на ціле покоління освічених українців. 

Сковорода був переконаний, що цінність людини визначають не її зовнішні якості, такі як, наприклад, багатство, а внутрішні - справедливість, розум,  милосердя, великодушність. Це твердження є істиною і тепер. На думку Сковороди, для будь-якої людини свобода є надзвичайно важливою. Будь-хто погодиться з цим і зараз.

Григорій Сковорода вважав, що людині важливо "пізнати себе" для того, щоб усвідомити особливості свого характеру, виявити свої здібності і обрати "сродну працю" - такий рід діяльності, до якого найбільше схильна конкретна людина. Така праця є важливою умовою щастя. Хто заперечить це твердження? Воно є і завжди залишиться істиною.

"Святість життя полягає в робленні добра людям", - писав цей мудрий філософ. Сковорода спирався у своїй філософії на Біблію, але не любив лицемірства і церковної схоластики, тому служителі культу його не любили. Але народ любив: його твори, що поширювалися у списках, попадали навіть під стріху селянських хат. Через десятиріччя після смерті філософа селянський син Тарас Шевченко буде "списувати Сковороду" у саморобну книжечку.
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: metenka2006
Предмет: Другие предметы, автор: wsqeyna
1. Какой вид искусства относится к пространственному? 
А) музыка
Б) архитектура
В) литература

2. К материалам живописи относятся: 
А) рашкуль
Б) сангина
В) темпера

3. Из смальты создается: 
А) мозаика
Б) витраж
В) скульптура

4. Главной особенностью этой разновидности портрета является передача внутреннего мира человека: 
А) репрезентативный
Б) интимный
В) портрет-картина

5. Рельеф, в котором изображение выступает более чем на 50% своего объема и имеет хотя бы одну точку соприкосновения с плоскостью 
А) горельеф
Б) барельеф
В) койланогриф

6. К подготовительному виду графики относится 
А) эскиз
Б) плакат
В) экслибрис

7. Автором мюзикла «Юнона и Авось» является 
А) Уэббер
Б) Рыбников
В) Гладков

8. Какой композитор в своем творчестве обратился к творчеству Моцарта и создал сюиту «Моцартиана» 
А) Чайковский
Б) Григ
В) Мусоргский

9. Особенностью этого жанра живописи является изображение сцен сражения 
А) пейзаж
Б) батальный
В) натюрморт

10. Главной целью этого вида искусства является создание вторичной среды обитания человека 
А) живопись
Б) музыка
В) архитектура