Предмет: Українська мова, автор: Andriy0101

ОЧЕНЬ НУЖНО
Поясніть значення поданих слів складіть із ними речення: сказ, другий, рожа, неділя, баня, свита, чоловік, час, луна, займатися, заказати, закалятися, заставити, доказати, витікає, винести, чинне, адрес, дурно, гадати, жалко, блюдо, шар, смутно, настоювати, наглий, горіти, брак, пильний, красний.

Ответы

Автор ответа: sly161fox
4

СКАЗ-Гостре інфекційне захворювання ссавців і людини, що викликається вірусом і передається слиною хворої тварини — собаки, кішки тощо. Заразні хвороби тварин, на які можуть хворіти люди, називають зоонозами. До них відносять сибірку, сап, сказ, ящур, чуму . Щеплення проти сказу провадять якнайшвидше після укусу скаженою твариною.2. Надзвичайний ступінь роздратування, гніву; несамовитість. Очі у графа Потоцького аж яскріли під запалом хижого сказу, а сині губи крилися білою піною .

ДРУ́ГИЙ- Числівник порядковий, відповідний кількісному числівнику два. Був Максим удовець, мав дві дочки. Одна — Катрею звали — вже дівчина доросла.., друга — Тетяна, так собі, підліток. Біля одного весла стояли двоє хлопців, а другим вправлявся сам дідусь . Другий з’їзд РСДРП був поворотним пунктом у світовому робітничому русі .

РО́ЖА-1.  Багаторічна декоративна рослина родини мальвових з високим стеблом та великими яскравими, різних кольорів квітками, зібраними в китицеподібне суцвіття. Високими стеблинами рожа червона стоїть, а синенькі паничі кручені круг неї в’ються…Зразу ж за тином буйно цвіли рожі червоними квітками .

НЕДІ́ЛЯ-1. Назва сьомого дня тижня, загального дня відпочинку. Отож, було, мов генерал, Максим сановито Прибереться у неділю, Та й пошкандибає У храм божий. Роман ходив у ліс часом зранку, часом надвечір, і не було неділі або якого свята, щоб він не пішов у той лісок . Була неділя, тихий час дозвілля.

БА́НЯ- Те саме, що ла́зня. Показався і місяць з-за гори — повний, червоний, неначе в бані паривсь. Сходили на базар, помилися у бані .

СВИ́ТА-. Старовинний довгополий верхній одяг, звичайно з домотканого грубого сукна. Добра свита, та не на мене шита . В дверях раз у раз з’являлись постаті чоловіків у довгих свитах та високих шапках . Душно в хаті, а сиділи [селяни], хоч простоволосі, та в кожухах, у свитах .

ЧОЛОВІ́К- Особа чоловічої статі; протилежне жінка. За столом сидів смуглявий, довгобразий та сухорлявий чоловік . Один молодий чоловік, утомившись стрибанням через козла, одійшов набік і почав надягати на себе сюртук, скинутий було для легкості рухів . — От вранці вдова й каже: — Що мені, чоловіче добрий, робити, така і така в мене нечисть завелася на горищі, спати не дає .

ЧАС- Одна з основних об’єктивних форм існування матерії, яка виявляється в тривалості буття. Однією з основних рис спеціальної теорії відносності є те, що вона розглядає простір і час у тісному, нерозривному зв’язку . Тільки дивне хвилювання на якусь мить пойняло нащадків і відчуття врочистої таємниці буття — немовби всі вони раптом торкнулися безмежності часу і його гармонійних законів .

ЛУНА́-Відбиття звукових коливань від перешкоди, коли вони сприймаються роздільно від первісних коливань. Защебетав соловейко — Пішла луна гаєм . Він голосно й протяжно загукав, оглядаючись: — Ого-го-го-го-о!.. Луна пішла тайгою.

ЗАЙМА́ТИСЯ-. Робити, здійснювати що-небудь. Олександр то брався за перо, то знову його відкладав: не хотілося нікому писати і не було бажання будь-чим займатися . Був би Вам дуже вдячний за всяку поміч і раду, тим більш цінну, що Ви займаєтесь етнографію.

ЗАКАЗА́ТИ-«Та й де той пан, що нам закаже і думать так і говорить?» — Т. Шевченко

ЗАКАЛЯ́ТИСЯ- Забруднитися, замазатися чим-небудь. Поруч з нею йшла молода панна, підіймаючи трохи спідничку, щоб не закалятись.

ЗАСТА́ВИТИ- Мене заставили прицювати

Далі не знаю

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: 2010arturzamaliev
Предмет: Математика, автор: vlado4ka4erti11a