Предмет: Химия,
автор: bosikas
Елемент головної підгрупи 5 групи утворює вищий оксид, масова частка Оксигену в якому - 70,07%. Визначте цей елемент
Ответы
Автор ответа:
0
цей невідомий елемент має валентність V. А його вищий оксид має формулу загальну: Х2О5
Нам потрібно через формулу знаодження масової частки елемента знайти відносну атомну масу його і по періодичній таблиці встановити невідомий елемент.
формула: ω=n·Аr/Мr
Знаходимо відносну молекулярну масу оксиду: Мr(Х2О5)=2х+16·5=2х+80
Якщо відома масова частка Оксигена 70,07%, а а вся речовина взята за 100%, тоді масова частка невідомого елемента: 100%-70,07%=29,93%
Підставляємо у формулу цифрові значення:
0,2993=2·х/2х+80
0,2993·(2х+80)=2х
х=17, але в пятій групі у нітрогена відносна атомна маса не 17, а 14. Помилка в умові! не може бути 70,07%!
Якщо елемент невідомий Нітроген, то у вищому оксиді його масова частка повинна бути 25,9%, у Фосфора - 45%, у Арсена - 65,2% а в умові 29,93 - ЦЬОГО НЕ МОЖЕ БУТИ!
Нам потрібно через формулу знаодження масової частки елемента знайти відносну атомну масу його і по періодичній таблиці встановити невідомий елемент.
формула: ω=n·Аr/Мr
Знаходимо відносну молекулярну масу оксиду: Мr(Х2О5)=2х+16·5=2х+80
Якщо відома масова частка Оксигена 70,07%, а а вся речовина взята за 100%, тоді масова частка невідомого елемента: 100%-70,07%=29,93%
Підставляємо у формулу цифрові значення:
0,2993=2·х/2х+80
0,2993·(2х+80)=2х
х=17, але в пятій групі у нітрогена відносна атомна маса не 17, а 14. Помилка в умові! не може бути 70,07%!
Якщо елемент невідомий Нітроген, то у вищому оксиді його масова частка повинна бути 25,9%, у Фосфора - 45%, у Арсена - 65,2% а в умові 29,93 - ЦЬОГО НЕ МОЖЕ БУТИ!
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: stesakolesnikova230
Предмет: Математика,
автор: ZIRTOSH
Предмет: Химия,
автор: buzanmaria23
Предмет: Алгебра,
автор: Aishat2325
Предмет: Математика,
автор: IIIoKo1aD1k