Предмет: Химия, автор: yuTeJIb5056

Під час взаємодіє етанолу масою 13,5 г з купруму 2. Оксид масою 28г добули альдегід мосою якого становить 9,24г визначте вихід продукту

Ответы

Автор ответа: olhim
0
Пишемо реакцію
C2H5OH + CuO = CH3COH + Cu + H2O
Рахуємо кількість речовини етанолу
n = m / M = 13.5 / 46 = 0.29 моль
Рахуємо кількість речовини оксиду міді
n = m / M = 28 / 80 = 0.35 моль
Бачимо, що спирт витрачається повністю, тому обрахунки ведемо по ньому. За рівняння реакції кількість речовини альдегіду така ж як і спирту
Рахуємо теоретичну масу альдегіду
m = n * M = 0.29 * 44 = 12.76 г
Ну і рахуємо вихід продукту
η = m(практична) / m(теоретична) = 9.24 / 12.76 = 0.724 або 72.4%
Автор ответа: mrvladimir2
1
.................................................................................
Приложения:
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: Biollopvcv