Предмет: Физика,
автор: dinayakupova1747
До нижнього кінця легкої пружини підвішені зв'язані невагомою ниткою важки: верхній масою m1=0,6 кг і нижній масою m2=0,3 кг (див. рисунок). Нитку, що з'єднує важки, перепалюють. Визначте модуль прискорення (у м/с2), з яким почне рухатися верхній важок. Вважайте, що g=10 м/с2.
Ответы
Автор ответа:
6
Когда висят 2 груза их суммарная сила тяжести уравновешена силой упругости пружины
Fу = (m₁ + m₂) * g
После пережигания сила упругости действует только на 1-й груз, кроме того на него действует сила тяжести. Равнодействующая этих сил сообщает грузу ускорение
Fу - m₁*g = m₁*a₁
(m₁ + m₂) * g - m₁ * g = m₁ * a₁
a₁ = ((m₁ + m₂) * g - m₁ * g) / m₁
a₁ = (1 + m₂ / m₁ - 1) * g = m₂ * g / m₁ = 0,3 кг * 10 м/с² / 0,6 кг = 5 м/с²
Fу = (m₁ + m₂) * g
После пережигания сила упругости действует только на 1-й груз, кроме того на него действует сила тяжести. Равнодействующая этих сил сообщает грузу ускорение
Fу - m₁*g = m₁*a₁
(m₁ + m₂) * g - m₁ * g = m₁ * a₁
a₁ = ((m₁ + m₂) * g - m₁ * g) / m₁
a₁ = (1 + m₂ / m₁ - 1) * g = m₂ * g / m₁ = 0,3 кг * 10 м/с² / 0,6 кг = 5 м/с²
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: ilanaserik10
Предмет: Алгебра,
автор: shezerg
Предмет: Химия,
автор: russusamuel
Предмет: Английский язык,
автор: danu8647
Предмет: Алгебра,
автор: Viki327