Предмет: Физика, автор: degusarcat8388

Камень масой500г кінуты з вяршыні гары у гарызантальным напрамку са скорасцю модуль якой 20м/с2 і камень упау на Зямлю праз 6,0с то чаму будзе роўна кінетычная энергія камня у момант кідання на зямлю

Ответы

Автор ответа: fatt52
0
vx=20 м/с     t=6 c     E=?
===
vy=g*t
v²=vx²+vy²
E=m*v²/2=m*(vx²+g²*t²)/2=0.5*(20²+10²+6²)/2=1000 Дж    (1 кДж)
==================================
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: DianaKulan