Предмет: Химия,
автор: Linker9
під час термічного розкладу кальцій карбонату маса якого дорівнює 250 г одержали 228 г твердого залишку. визначте масу кальцій оксиду у складі твердого залишку.
Ответы
Автор ответа:
0
Напишемо реакцію
CaCO3 = CaO + CO2
Маса зменшилася через те, що виділився вуглекислий газ, він нам і допоможе в подальших розрахунках
Рахуємо масу СО2
250 - 228 = 22 г
Рахуємо кількість речовини СО2
n = m / M = 22 / 44 = 0.5 моль
З рівняння реакції бачимо, що скільки утворюється СО2, стільки ж утворюється і СаО, і в нашому випадку це 0,5 моль
Рахуємо масу СаО
m = n * M = 0.5 * 56 = 28 г
Значить в 228 г твердого залишку є 28 г СаО
CaCO3 = CaO + CO2
Маса зменшилася через те, що виділився вуглекислий газ, він нам і допоможе в подальших розрахунках
Рахуємо масу СО2
250 - 228 = 22 г
Рахуємо кількість речовини СО2
n = m / M = 22 / 44 = 0.5 моль
З рівняння реакції бачимо, що скільки утворюється СО2, стільки ж утворюється і СаО, і в нашому випадку це 0,5 моль
Рахуємо масу СаО
m = n * M = 0.5 * 56 = 28 г
Значить в 228 г твердого залишку є 28 г СаО
Автор ответа:
0
Спасибо. Вы очень помогли.
Автор ответа:
0
Всегда пожалуйста.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: vdyswd361
Предмет: Математика,
автор: okosh
Предмет: Математика,
автор: salogubavto
Предмет: Литература,
автор: Polignat