Предмет: Русский язык, автор: 35gerty2

сделайте пожалуйста)))

Приложения:

Ответы

Автор ответа: dzhulyetta1
0
1) Управление: помнит(х) об этом (П. п.)
2) Согласование: из многих решений(х) (Р. п., мн. ч.)
3) Примыкание: ведётся(х) иначе
4) Управление: мучают(х) людей (В. п.)
5) Согласование: светлые стороны(х) (В. п., мн. ч.)
6) Примыкание: бытовавших(х) ранее
7) Примыкание: только расстраивают(х)
8) Согласование: в своих целях(х) (П. п., мн. ч.)
9) Управление: создали(х) мир (В. п.)
10) Примыкание: раньше мечтали(х)
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: sasha292329
Ознайомтеся із уривком документа Михайла Лемке «Епоха цензурних реформ». Визначте його головну думку. Підготуйте відповіді на такі запитання: а) Як обставини зумовили появу Валуєвського циркуляра 1863р., Що мав на увазі П. Валуєв, кажучи про «теперішнє тривожне становище суспільства? б) Про що свідчить той факт, що П. Валуєв у своєму листі не використовує термін «український», a послуговується словом «малоросійський»?

3 листа міністра внутрішніх справ Російської імперії Петра Валуева міністру освіти 18 липня 1863 р.

Давно триває суперечка в нашій пресі про можливість існування самостійної Малоросійської літератури. Приводом до цієї суперечки були твори деяких письменників, які відзначилися більш або менш чудовим талантом або своею. оригінальністю. За останній час питання про малоросійську літературу набуло іншого характеру, внаслідок обставин чисто політичних, що не мають жодного відношення до інтересів власне літературних. Попередні твори малоросійською мовою були розраховані лише на освічені класи Південної Росії, а тепер прибічники малоросійської народності звернули свої погляди на масу неосвічену, і ті з них, які прагнуть здійснити свої політичні задуми, взялися, під приводом поширення грамотності ( освіти, видавати книжки для початкового читання, буквар, граматики, географії і т. ін. В числі подібних діячів було багато осіб, про злочинні ой яких проводилася слідча справа в особливій комісії У Петербурзі навіть збираються пожертви для видання дешевих книжок південноросійською говіркою. Багато з них надійшли на розгляд до Петербурзького цензурного комітету. Немало таких книжок буде представлено і в Київський цензурний комітет. Цей останній відчуває деякі утруднення з розглядом згаданих видань через такі обставини: навчання в усіх без винятку училищах проводиться загальноросійською мовою вживання в училищах малоросійської мови ніде не допущено; саме питання: Про користь і можливості вживання в школах цієї говірки не тільки не розв'язане, але навіть порушення цього питання прийнято більшістю малоросіян з обуренням, яке часто висловлюється в пресі. Вони досить грунтовно доводять, що ніякої окремої малоросійської мови не було, немає і не може бути, і що говірка їх, яка вживається простолюдом, с та ж російська мова тільки зіпсована впливом Ha неї Польщі, що загальноросійська мова так само зрозуміла для малоросів, як і для великоросів, і навіть значно зрозуміліша, ніж тепер створювана для них деякими малоросами, і особливо поляками, так звана українська мова. Особам того гуртка, який намагається довести протилежне, більшість самих малоросів докоряє в сепаратистських задумах, ворожих Росії і згубних для Малоросії.

Беручи до уваги, з одного боку, теперішнє тривожне становище суспільства. яке хвилюють політичні події, а з другого боку, маючи на увазі, що питання про навчання грамотності на місцевих наріччях не дістало ще достатнього вирішення в законодавчому порядку, міністр внутрішніх справ визнав за необхідне, надалі до погодження з міністром народної освіти і шерифом жандармів щодо друкування книжок малоросійською мовою, дати по цензурному відомству розпорядження, щоб до друку дозволялися тільки такі твори цією мовою, які належать до галузі красного письменства; пропускания ж книжок малоросійською мовою як духовного змісту, так і навчальних і взагалі призначених для початкового читання народу, припинити. Це розпорядження було передано на височайший государя імператора розгляд і його величності бажано було удостоїти це монаршого схвалення.​