Предмет: Физика, автор: onolesya

Орудие, жестко закрепленное на железнодорожной платформе, производит выстрел вдоль полотна железной дороги под углом = 30° к линии горизонта. Определить скорость V2 отката платформы, если снаряд вылетает со скоростью V1 = 480 м/с. Масса платформы с орудием и снарядами m2 = 18 т, масса снаряда m1 = 60 кг. На какое расстояние откатится платформа, если коэффициент трения платформы о рельсы 0,05

Ответы

Автор ответа: debnatkh
1
Пусть угол отката - это \alpha. Напишем закон сохранения импульса для орудия и снаряда. Сначала он был равен нулю - орудие покоилось. Затем снаряд приобрёл импульс, значит снаряд его тоже приобрёл, но он имеет другой знак. Выпишем закон сохранения импульса в проекции на ось Ox:
0 = m_1v_1cos(\alpha) - (m_2-m_1)v_2 \Rightarrow v_2 = \frac{m_1v_1cos(\alpha)}{m_2-m_1} = 14.33 м/сек.

Заметим, что тут я пишу {m_2-m_1}, потому что после выстрела орудие потеряло массу одного снаряда. 

Заметим, что сила нормальной реакции опоры для орудия равна N = (m_2-m_1)g. Это так, так как в проекции на ось Oy снаряд покоится. Если снаряд отъехал на l, то (так как сила трения равна F_{Tp} = kN, то её работа равна A = lF_{Tp} = lkN = lk(m_2-m_1)g. В момент начала движения у орудия была какая-то кинетическая энергия, а под конец её не стало - орудие остановилось. Значит, Работа силы трения и равна этой кинетической энергии:
A = lk(m_2-m_1)g = \frac{(m_2-m_1)v_2^2}{2}
Отсюда имеем, что 
l = \frac{v_2^2}{2gk} = 205.3489

debnatkh: размерность длины забыл - метр.
Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: lisalisa34353
Предмет: Алгебра, автор: deepeditslumi
Предмет: Українська мова, автор: Artem54453
ПОМОГИТЕ ПОЖААААЛУЙСТА!!!!!

1) Вибрати речення, що є зайвим.

а)Споконвіку в народі побутує думка: хто першим побачить цвіт ліщини, тому весь вік посміхатиметься щастя (П. Стефанов).
б)Пишається калинонька, явір молодіє, а кругом їх верболози й лози зеленіють (Т. Шевченко).
в)Махнула осінь у ліси — вони зацвіли пурпуровими, сірими та жовтими фарбами (І. Франко)

2)Вибрати складне речення із сурядним та підрядним зв'язками.

а)Але малюнком тоскним і недбалим не хоче годувати листопад, і мріють зорі: ми серця запалим; радіє місяць: повернувсь назад. (П. Филипович)
б)Довго ще говорили обоє, обмірковуючи прочитане, то знову вони замовкали з приводу якоїсь думки, що випадково надходила одному чи другому до голови. (І. Сенченко)
в)Стояла тиха і по - своєму хвилююча година: згори на верховіття лісу опускався сизий присмерк, а внизу з - під кожного куща виповзав туман, тому здавалось, що над землею коливалися два неба.(М. Стельмах)

3)Пунктуаційну помилку допущено в реченні:

а)Роззирнулася, сподіваючись, що все це сон, який зараз мине і з усіх вулиць посуне люд, і стануть навколо церкви, засвітять свічечки, і вдарять великодні дзвони… ( К. Мотрин)
б)Сонце борсалося в тому киселі, ніби заплутана в павучих тенетах муха; сьогодні вночі місто, здається, не змогло прийняти щодобової нічної купелі і вимести зі своїх закутків застояну жарінь. (М. Слабошпицький) .
в)Бабуся перед якимсь втемнілим образом поставила саморобну свічечку й ревно почала молитися доти, поки не згадала, що мені доконче треба показати грізний і страшний суд — господа нашого Ісуса Христа друге пришестя. (М. Стельмах).

4)Знайти речення, яке не є складним з різними видами зв’язку

а)Фараон плакав, і йому здавалося, що на нього співчутливо дивляться всі тисячоліття зі знаменитих єгипетських пірамід. (М. Слабошпицький)
б)І так мені хочеться піти в лісову далечінь, побачити з якогось незнайомого берега отих, наче зі срібла вилитих, лебедів, подивитись на їхні співучі крила, що в теплому ірію захопили весну та й принесли нам. (М. Стельмах).
в)Вона ще молода, усміхається святково й чисто, в її ледь чутному диханні — збудлива таємниця свіжості, краси природи, що завжди відроджується й відроджується...( Є.Гуцало)

5)Прочитати речення та вибрати правильну характеристику: Навколо було ще темно, але я почув такий виразний спів півня, що зрозумів: скоро почне світати.

а)Складне речення із сурядним і безсполучниковим зв’язком
б)Складне речення із підрядним та безсполучниковим зв’язком
в)Складне речення із сурядним, підрядним, безполучником зв’язком.

6)Прочитати речення та вибрати правильну характеристику: А речення - мов зоряний разок слів - намистинок, що світяться алмазно, і все довкіл сіяє так виразно. (Д. Білоус)

а)Складне речення із сурядним і безсполучниковим зв’язком
б)Складне речення із підрядним та безсполучниковим зв’язком
в)Складне речення із сурядним та підрядним зв’язком