Предмет: Українська література, автор: dthgd8025

образи килини і мавки - лісова пісня

Ответы

Автор ответа: 2000ира2000
24
Образ Килини у творі Лісова пісня втілює людську бездуховність, егоїзм та лукавість. Він контрастує з образом Мавки і є близьким до образу матері Лукаша. Хоч спочатку ми спостерігаємо Килину працьовитою господаркою, але у третій частині показано її конфлікт з мамою Лукаша за її неробство. Килина підступна жінка, тому що знаючи про кохання Лукаша і Мавки все ж таки зваблює молодика, чим завдає сильних страждань Мавці. Килина в житті цінує лише матеріальні цінності (у неї дороге вбрання і худоба — «корова турського заводу»), а душа її не здатна до справжніх почуттів. Образ Калини — це постать насамперед трагічна. І трагізм цей полягає в тому: що їй не дано більше, ніж іншим, як, наприклад, дядькові Леву чи Лукашеві. Зрештою, вона така, як і більшість із нас, а тому, насправді, викликає не осуд, а співчуття як людина, у якої через певні внутрішні (і зовнішні) причини не склалося щасливе життя Калина — це молода повновида молодиця, в червоній хустці з торочками, в бурячковій спідниці, дрібно та рівно зафалдованій; так само зафалдований зелений фартух з нашитими на ньому білими, червоними та жовтими стяжками; сорочка густо натикана червоним та синім, намисто дзвонить дукачами на білій, пухкій шиї, міцна крайка тісно перетягає стан і від того кругла, заживна постать здається ще розкішною.  Образ Килини «Лісова пісня» є символом ненажерливості, непримиренності, насильства й ненависті, це людина, в якої немає нічого святого,
Мавка, без сумніву, ідеалізований і сильний образ: на шляху до щастя їі нічого не може зупинити, лісова красуня намагається наблизити дійсність до мрії. Вона без жалю покинула заради «людського хлопця» лісові хащі й могла б знайти з людьми спільну мову, якби вони були такими мудрими, як дядько Лев. Він знав ціну краси й гармонійного співіснування людини з природою, добре знав і те, що протиставити себе природі, знехтувати її закони — значить підрубати гілку, на якій сидиш. Таке ставлення до природи дядько Лев виховував і у свого небожа Лукаша. Він не встигає перейнятися дядьковою наукою: напровесні приходить із далекого села в ліс, а восени дядько Лев помирає. Господарство прибирає до своїх рук обмежена Лукашева мати, а згодом до неї приєднується й достойна її невістка.
Мавка ж принесла в Лукашеву хату не тільки красу («умаіча квітками попідвіконню»), з нею прийшла до лісової господи прихильність природи й достаток («Як вона глядить корів, то більш дають набілу»). Однак Лукаш не зміг відстояти своє кохання, не зміг «своїм життям до себе дорівнятись». Його перемогла сіра буденщина із захланною й обмеженою матір’ю. А зрада Лукаша почалася з того моменту, коли поріг його хати переступила Килина.
Леся Українка майстерно створила характери Килини й матері Лукаша. Це досить типові образи жінок, утомлених тяжкою працею по господарству. Лукашевій матері потрібна роботяща невістка, а не мрійлива Мавка, яка спртнїмає природу як живу істоту. Мати настільки душевно згрубіта, що не помічає навіть Мавчиної вроди, а згадує про її чесноти .тише тоді, коли «лукава, як видра, хижа, наче рись» Килина демонструє свою справжню натуру. Для скаліченої духовно й обмеженої Килини чи не найбільший життєвий скарб — «корова турського заводу». Вона в житті так і не зазнала справжнього щастя, так і не збагнула, що не перемогла Мавки.
Філософською глибиною думки, красою поетичних образів «Лісова пісня» постала нарівні з такими творами світової класики, як «Сон літньої ночі» Шекспіра, «Пер Гюнт» Ібсена. Не випадково М. Рильський назвав цю драму-феєрію «діамантовим вінцем Українки».
Похожие вопросы
Предмет: Українська література, автор: glebagafonov2018
Літературний диктант
М. Коцюбинський. “Дорогою ціною”

1. Своїм вихованням М. Коцюбинський зобов’язаний…
2. Уперше Коцюбинський заговорив українською…
3. Розповідь про події, які передують основним, називається…
4. Події в повісті “Дорогою ціною” відбуваються…
5. За жанром “Дорогою ціною” – …
6. Кого Остап порівнює з волом?
7. Хто був “молодий безвусий парубок”, що стрівся Остапу?
8. Чия “весела і добродушна вдача не раз ставала в пригоді” Остапу та Соломії?
9. Як звучали для Остапа слова про волю в дитинстві?
10. Де було безліч вужів ?
11. Хто наказав “залазити в комиші, скласти клунки і бути напоготові”?
12. Що сталося з Остапом на кордоні?
13. Заклятим ворогом Соломії стає…
14. Кому належать слова: “Коли не влучив, тікай собі з Богом”?
15. Що відігнало вовка від пораненого Остапа?
16. У кого просить прихисту Соломія з пораненим Остапом?
17. Хто надав першу допомогу Остапу?
18. Через яку річку переправлялися герої перед пораненням?
19. Хто приходить в мареннях до Остапа?
20. Хто допомагав Соломії визволяти Остапа?
21. Яку зброю роздобув Іван?
22. Скількох турків подолали Іван із Соломією при визволенні Остапа?
23. Соломія потонула в річці…
24.Хто мав “пам’ятку від пана”, “дарунок від москаля”, був “кругом латаний”?
Предмет: Русский язык, автор: viktorLis872