Предмет: Українська література, автор: dasha854cat

Селянська родинау творі Т. Шевченка (Садок вишневий коло хати)

Ответы

Автор ответа: yasinkovskiy
2

Тарас Шевченко довгий час перебував у казематі Петропавлівської фортеці. Допити, довгі самотні дні й ночі в камері. Багато пережив, передумав поет за цей час. Якби не поезія, ми про це ніколи б не дізналися. Поетові пощастило дістати аркуш паперу і записати на ньому тринадцять віршів. Справжнім шедевром серед них є поезія «Садок вишневий коло хати». У ньому немає узвичаєних художніх засобів, ніяких барв. Вечір в Україні постає перед читачем у всій своїй красі. Чудові картини природи, працю і побут селянської родини бачимо за допомогою зорових і слухових образів, створених поетом: Сім’я вечеря коло хати, Вечірня зіронька встає. Дочка вечерять подає, А мати хоче научати, Так соловейко не дає.

Серед такої природи людині весело і спокійно. Шевченко змалював дружну сім’ю, де панує взаємоповага, любов і гармонія. Поезія викликає почуття гордості і захоплення красою природи. Вірш написано у фольклорному стилі. Він покладений на музику Я. Степовим, став народною піснею. Вона легко запам’ятовується, так і хочеться зспівати:

Садок вишневий коло хати,Хрущі над вишнями гудуть,Плугатарі з плугами йдуть,Співають ідучи дівчата.
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: vika000003456
Предмет: Русский язык, автор: alishka250105
Найдите предложения, в которых тире ставится в соответствии с одним и тем же правилом пунктуации. Запишите номера этих предложений.
()Почему Волга - главная река России? (2)Она, в общем-то, не самая длинная, не самая многоводная. (3)0твет прост: в бассейне Волги проживают 50 миллионов человек - треть населения страны, с этой рекой испокон веков связана судьба народа. (4)Сегодня жизне-способность реки обеспечивает каскад волжских водохранилищ, и первое среди них - это Рыбинское водохранилище. (5)Водохранилище - своеобразный «клапан», регули-рующий наполнение Волги на всём её протяжении. (6)В первой половине XIX века были созданы ещё две водные системы, соединившие Волгу с Санкт-Петербургом: Мариин-ская - в 1808-м и Тихвинская - в 1811 году. (7)Таким образом, роль Рыбинска в XIX веке ещё более возросла: он стал важнейшим внутренним портом страны.
Ответ: