Твыр опыс про квитку лилея
Ответы
Лілії є одними з найпопулярніших квітів в Європі, поступаючись лише трояндам. Якщо говорити про світові тенденції, то вони займають четверте місце за популярністю. Різні види зазвичай зустрічаються по всій земній кулі. Вони бувають різних форм, розмірів і кольорів.
Лілії хороші як кімнатні рослини і прикраса саду. Ці квіти придатні для створення живоплотів, можуть використовуватися як основна квітка в букеті, для засаджування великих площ. Деякі, найдрібніші види, навіть можуть бути висаджені на альпійській гірці. Лілія – це квітка королів. Багато королівських будинків використовують її в якості свого символу. Лілії бувають різних форм, розмірів и кольорів.
Лілії підкорюють тонкістю ліній і оригінальним пахощами. Ці квіти можна купувати в ту пору, коли на стеблі лише зеленіють бутони, тому квіти розпустяться прямо у вазі, що подарує вам їх природний аромат.
Звично чути, що ця прекрасна представниця квітів є звичайною багаторічною травою. Однак, згідно наукової класифікації більшість рослин в сімействі лілійних складається саме з багаторічників, до яких належить і тюльпан. Опис лілії схожий з тюльпаном, її квітка також складається з шести абсолютно вільних пелюсток, але за формою вони нагадують воронку або дзвіночок. До того ж, на відміну від тюльпана, пелюстки лілії мають між собою щілини і їх верхівки більш-менш відігнуті.
Лілія – це шляхетна квітка, яка підкорила людство. Хоча свою назву лілії отримали завдяки сліпучій білизні своїх квіток (на давньогальскому «лі-лі» означає білий-білий), в природі вони зустрічаються рожевого і навіть жовтуватого кольору. Ця воістину королівська квітка має багату історію. Наприклад, опис лілії або її зображення можна зустріти навіть в давньогрецьких міфах , де її пов’язували з Зевсом, Герою і Афродітою; на гербах французьких королів, як символ династій, що царствували; в середньовічному живопису на портретах знатних дам; у творах релігійного характеру – в руках святих.
З незапам’ятних часів значення кольорів лілії – невинність і непорочність, тому її часто зображували у руках непорочної Діви Марії або архангела Гавриїла. Красиве повір’я існує у німців. Відповідно йому разом з білою лілією народжується ельф, який у ній живе: вдень він спить у чашці квітки, а ночами розгойдує його і лілія видає приємний ніжний дзвін.
Інше символічне значення кольорів лілії – велич і слава, тому не дивно, що в давніх царствах вони служили основною квіткою для прикраси палаців. У Стародавньому Римі лілії також символізували матеріальну розкіш, багатство і успіх, через що заможні громадяни прикрашали ними не тільки домівки, а й одяг і навіть колісниці.