Предмет: Химия,
автор: nassoroka2016
при дії амоніачного розчину аргентум(І) оксиду на насичений альдегід масою 0,52г одержали 1,25г срібла. Вихід продукту реакції становить 80%. Визначте формулу альдегіду
Ответы
Автор ответа:
0
Дано:
m(CnH2n+1CHO) = 0,52 г
m(практ. Ag) = 1,25 г
η(Ag) = 80% або 0,8
Знайти:
Фoрмулу СnН2n+1СНО
1) Розрахуємо теоретичну масу Аргентуму:
m(теор. Ag) = m(практ. Ag)/η(Ag) = 1,25 г/0,8 = 1,5625 г
2) Складаємо РХР, та визначаємо молярну масу альдегіду та його формулу.
M(Ag) = 108 г/моль
0,52 г [NH4OH] 1,5625 г
CnH2n+1-CHO + Ag2O = CnH2n+1-COOH + 2Ag↓
(14n+30) г 216 г
14n+30 = 72
n=3
Формула альдегіду С3Н7-СНО
Відповідь: С3Н7-СНО
m(CnH2n+1CHO) = 0,52 г
m(практ. Ag) = 1,25 г
η(Ag) = 80% або 0,8
Знайти:
Фoрмулу СnН2n+1СНО
1) Розрахуємо теоретичну масу Аргентуму:
m(теор. Ag) = m(практ. Ag)/η(Ag) = 1,25 г/0,8 = 1,5625 г
2) Складаємо РХР, та визначаємо молярну масу альдегіду та його формулу.
M(Ag) = 108 г/моль
0,52 г [NH4OH] 1,5625 г
CnH2n+1-CHO + Ag2O = CnH2n+1-COOH + 2Ag↓
(14n+30) г 216 г
14n+30 = 72
n=3
Формула альдегіду С3Н7-СНО
Відповідь: С3Н7-СНО
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: ktimofej340
Предмет: Русский язык,
автор: kemyllhell
Предмет: Английский язык,
автор: sasha646719
Предмет: Математика,
автор: Skripkae
Предмет: Химия,
автор: 555Незнайка777