Предмет: Қазақ тiлi, автор: арнұр

мұкағали макатаевтың патриотык өлеңі

Ответы

Автор ответа: Nice1224
0
Отан

Мұқағали Мақатаев

Отан!!
Отан!
Сен болмасаң, не етер ем?
Мәңгілікке бақытсыз боп өтер ем,
Өмірден бұл өксуменен кетер ем.
Құс ұясыз,
Жыртқыш інсіз болмайды.
Отансыз жан өмірінде оңбайды.
Өзін-өзі қорлайды да, сорлайды.
Тірі адамға - сол қайғы!
Күн көреді,
Әкесіз де, анасыз,
Өмір сүрер.
Әйелсіз де, баласыз,
Ал Отансыз -
Нағыз сорлы панасыз?
Білесің бе,
Отанның сен не екенін?
(Екі өмір жоқ, әрине, жоқ екі өлім.)
Екі Отан жоқ.
Жалғыз Отан - мекенің!
Похожие вопросы
Предмет: Право, автор: Daria1801
Дуже треба вирішення задач з права, хто розуміється на такому, допоміжть будь ласка
1. На парламентських слуханнях, присвячених удосконаленню системи організації державної влади, народний депутат З. наголосив, що оскільки у ст. 6 Конституції України закріплено, що державна влада здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову (а це положення відносять до основ конституційного ладу), то існування в Україні інших органів державної влади Основний Закон не передбачає. Саме тому з метою забезпечення стабільності конституційного ладу України та нормального функціонування держави необхідно терміново ліквідувати всі державні органи, зокрема, Національне антикорупційне бюро України, Державне бюро розслідувань, Національне агентство з питань запобігання корупції, які не належать до жодної з передбачених статтею 6 Конституції України гілок державної влади, передавши їх владні повноваження легітимним органам.
Наскільки переконливою є така пропозицію народного депутата. Розкрийте значення доктрини обмеженого правління для стабільності конституційного ладу, нормального існування правової держави та ефективної системи захисту й гарантування конституційних прав і свобод людини і громадянина. Свою позицію обґрунтуйте посиланням на офіційну конституційну доктрину (Див.: Рішення КСУ від 5 червня 2019 року № 4-р(II)/2019, Рішення КСУ від 13 червня 2019 року № 5-р/2019, Висновок КСУ від 16 грудня 2019 року № 7-в/2019, Рішення КСУ від 28 серпня 2020 року № 9-р/2020, Рішення КСУ від 16 вересня 2020 року № 11-р/2020, Рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020).

2. Реагуючи на Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020 Президент України вніс до Верховної Ради України законопроект № 4288 «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», яким запропонував Парламенту визнати Рішення КСУ нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів; відновити дію редакції Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України, що діяла до прийняття Конституційним и Судом України рішення від 27 жовтня 2020 року та припинити повноваження суддів Конституційного Суду України. Свої дії Президент України пояснив необхідністю рішуче втрутитися в кризову ситуацію (див. Ухвалу КСУ від 8 травня 1997 року № 11-з), яка виникла і мала потенціал до розвитку в загрозливому для держави напрямку. Президент України також нагадав, що він є гарантом додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, державного суверенітету та територіальної цілісності України, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.
Однак, вже 27 березня 2021 року Президент України своїм Указом № 124/2021 «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України» скасував Указ Президента України від 14 травня 2013 року № 256 та Указ Президента України від 17 вересня 2013 року № 513. Указ № 124/2021 прийнято «з метою гарантування додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, забезпечення державної незалежності і національної безпеки, керуючись національними інтересами України, відповідно до Закону України "Про національну безпеку України", згідно з яким демократичний конституційний лад є одним із фундаментальних національних інтересів України, а також беручи до уваги Заяву Верховної Ради України у зв'язку з сьомою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності, затверджену Постановою Верховної Ради України від 17 лютого 2021 року № 1240-ІХ, в якій підкреслено, що узурпація влади у 2010 - 2014 роках Віктором Януковичем призвела до підриву основ національної безпеки і оборони України, порушення прав і свобод людини, зважаючи на те, що окремі судді Конституційного Суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України, що порушує Конституцію України, права і свободи людини і громадянина, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17 частини першої, частини третьої статті 106 Конституції України, статей 3 і 13 Закону України "Про національну безпеку України".
Всебічно проаналізуйте ситуацію. Оцініть акти, дії та аргументи Президента України. Наведіть контраргументи. В чому суть доктрини прихованих повноважень і чи є/була вона застосовною в конкретній ситуації? Відпрацюйте окремі думки суддів Конституційного Суду України В. В. Лемака та В. П. Колісника стосовно рішення Конституційного Суду України від 16 вересня 2020 року № 11-р/2020. Дайте оцінку Рішенню Верховного Суду від 14 липня 2021 року (справа № 9901/96/21.