Предмет: География, автор: VladaNovosad

кліматичні умови Південої Америки

Ответы

Автор ответа: Ок2015
0

Більша частина Південної Америки знаходиться в екваторіальних і тропічних широтах, що зумовлює надходження значної кількості сонячної радіації протягом усього року. В липні найбільшу кількість тепла дістає північна частина материка. Температура повітря тут досягає +24°С. У цей час на півдні материка, де зимовий період року, середня температура становить +2 — +4°С, а в окремі роки трапляються і морози. Найнижчі температури на материку спостерігаються у високогірних районах Анд.

За кліматичною картою атласу визначіть середні січневі та липневі температури повітря.

Південна Америка — найвологіший материк земної кулі. Середня річна кількість опадів тут приблизно вдвічі більша, ніж на будь-якому іншому материку. Причина цього — пасатна циркуляція. (Пригадайте, якою є роль пасатів у формуванні клімату Африки і Австралії.)
На відміну від Африки та Австралії, утворенню опадів у Південній Америці сприяють пасати обох півкуль. Вони приносять на материк вологі повітряні маси Атлантичного океану теплі Бразильська та Гвіанська течії додатково насичують повітря вологою. (Знайдіть ці течії на карті.)
Внаслідок дії пасатів східні узбережжя Південної Америки дістають близько 2000-3000 мм опадів за рік. Навіть внутрішні рівнинні області подекуди отримують упродовж року понад 1 000 мм опадів. На більшій частині західного узбережжя материка опадів набагато менше — 150-200 мм за рік. Це пояснюється існуванням постійної області підвищеного атмосферного тиску біля південно-західного узбережжя континенту, а також впливом потужної холодної Перуанської течії. (Пригадайте, біля якого узбережжя Африки та Австралії спостерігається вплив холодних течій.)
На формування клімату Південної Америки впливає також рельєф. Анди на заході заступають шлях вітрам із Тихого океану. Рівнини на сході, навпаки, дають змогу безперешкодно проникати з Атлантики теплим і вологим повітряним масам углиб материка аж до Анд.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: go6a55
Предмет: Литература, автор: korotkovevgeni4
Предмет: География, автор: danmur2008com1