1) Напишіть мініатюру про улюблений місяць року, використовуючи його народні назви!
2) Укладіть словничок словотворчих асоціацій, зазначивши в дужках справжнє значення слова, а потім жартівливе.
Зразок: пройдисвіт ( шахрай) - мандрівник.
1.
2.
3) Підкресліть у реченні колоритні неологізми. Поясніть, як вони утворені, навіщо вживаються в реченні.
Не тільки орли-соколи злетілись до нас. Прилетіли й дрібні пташки - заготкурочка, заготкачечка, райгусак, райкарась, промцибуля, облсметана.
4) Вставте потрібні букви на місці крапок.
Пр...добрий, борщ...вий, пр...добрити, мар...во, пр...білий, вермішел...вий, Поволж..я, пр...білити, проїз...ний, пр...мудрий, заст...лати, пр...мудрість.
Ответы
1.Травень - останній місяць весни. До цього він звався май - від імені давньоримської богині весни та родючості Майї. У народі його називали: ярець, пісенник, місяць-громовик, травник.
Наші прабабусі казали: «У травні і пень зацвітає».Останній місяць весни завжди возвеличується хороводами давніх і вічно молодих веснянок та гаївок.
2. Прихідько (чужинець) - господар.
Страхополох ( боягуз) -хаотичний.
3. Неологізм - новостворений термін, слово або фраза ще не включена до державної та загальновживаної мови.
Орли-соколи (орли, соколи)
заготкурочка (заготівля, курочка), заготкачечка (заготівля, качечка), райгусак (райський,гусак), райкарась (райський, карась), промцибуля ( промислова, цибуля), облсметана (обласна, сметана). Вживаються для передавання експресивно-емоційного настрою твору( розповіді).
4.Предобрий, борщевий, придобрити,марево,прибілий,вермішелевий, Поволжья,прибілити,проїздний,премудрий,застилати,премудрість.