Предмет: Химия, автор: nuraika2

эгерде 20 г тузду 180 г сууга эритсек алынган эритменин проценттик концентрациясын жана эриген заттын массалык улушун аныктагыла

Ответы

Автор ответа: alima1958
0
m(ертінді)= 20г+180г=200г

w=20/200*100%=10%
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: shramila160