Предмет: Українська мова, автор: fabris2226

текст- міркування про книгу,"яка вчить,як на світі жить"

Ответы

Автор ответа: Николанай
1

Книга веде нас у дивосвіт художнього слова, знайомить із героями, що вті­люють добро, милосердя, мужність, красу і справедливість. У світі існує безліч книжок, різних за характером та призначенням: одні розважають, інші виховують кращі людські якості. Книга — найцінніший здобуток людського розуму, скарбниця знань. Недарма у народі кажуть: «Книга вчить, як на світі жить».

Мені дуже подобається художня література. Читаючи книги, ми перелітаємо в інші епохи, заглиблюємося в долю героїв, разом із ними радіємо і сумуємо, переборюємо найтяжчі випробування.

Нещодавно моя бабуся запропонувала мені прочитати «Повість про справ­жню людину» Б. Полевого. Мене вразила історія льотчика Маресьева. В бою і фашистами його літак було збито. Льотчику пощастило: він упав на вікову ялину, а потім зісковзнув у великий замет. Це врятувало йому житгя. Але піл час падіння йому роздробило ступні. Близько двох тижнів він повз по снігу, Його знайшли хлопчики. У шпиталі Маресьеву повідомили, що ноги врятувати не вдасться і їх треба ампутувати. Але не літати ця людина не могла. Для нього літати — це означало жити. Мужній льотчик навчився керувати літаком, маючи замість ніг протези. Він літав і збивав німецькі літаки аж до дня перемоги. Його мужність, упертість у досягненні мети вразили мене. Прочитавши повість, я за­мислився над своїм життям. І ще я зрозумів, що означає справжня дружба. За­вдяки повісті я точно знаю, які якості треба виховувати в собі, щоб хоч трохи бути схожим на людину, про яку знає весь світ.

Книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до інших народів, інте­рес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму. Вона навчає рідної мови, доносить до читача глибину й красу художнього слова, допомагає усвідомити його велику силу. Книга — це мудрий, розважливий, найвірніший друг, який супроводжує нас протягом усього життя.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: culana72
Тестова робота 1. Оберіть слово, яке з «пів» слід писати разом а) Пів/куля б) Пів/огірка в) Пів/Харкова г) Пів/міста 2. Оберіть слово, яке з «пів» слід писати окремо. а) Пів/коло б) Пів/день в) Пів/години г) Пів/місяць 3. Оберіть слово, яке з «пів» слід писати разом. а) Пів/оселедця б) Пів/моря в) Пів/острів г) Пів/материка 4. З дефісом треба писати слова а) вело/спорт б) аеро/порт в) гідро/масаж г) віце/чемпіон 5. Разом треба писати слово а) українсько/німецький б) польсько/український в) західно/український г) південно/західний 6. Разом треба писати слово а) жовто/гарячий б) кисло/солодкий в) світло/рожевий г) синьо/жовтий 7. З дефісом треба писати обидва слова в рядку а) яскраво/фіолетовий, водо/очисний б) фізико/математичний, ніжно/рожевий в) освітньо/виховний, конусо/подібний г) кисло/терпкий, холодно/кровний 8. Разом треба писати обидва слова в рядку а) дев’яти/поверховий, кисло/солодкий б) кам’яно/вугільний, автомобільно/тракторний в) далеко/глядний, мікро/скопічний г) загадково/таємничий, біло/сніжний 9. У якому реченні допущено помилку? а) ЄС розпочав новий проект з питань безпеки польотів. б) МОН України надав рекомендації щодо завершення навчального року. в) ЛАЗ випустив новий тролейбус. г) ТЕС у цьому кварталі виробила більше електроенергії у порівнянні з минулим роком. 10. Знайдіть правильно утворене складноскорочене слово а) завгосп (завідувач господарства) б) дербюд (державний бюджет) в) Дон-бас (Донецький басейн) г) медун (медичний університет) 11. Оберіть речення, у якому допущено орфографічні помилки. а) Я б хотів зфотографувати цю зграю жовто-крилих метеликів. б) Зіставити ці парти не вийде. в) На уроці праці я зшила докупи ці шматки тканини. 12. Оберіть речення, у якому НЕ допущено жодних помилок (як орфографічних, так і пунктуаційних). а) Ця кіно-студія вже не працює. б) Ми купили нове авто крісло для мого маленького брата бо лише в ньому він буде в безпеці. в) У цій школі-інтернаті багато уваги приділяють спортивним секціям, тому влітку я зможу ходити з батьком у його яхт-клуб​