Предмет: Русский язык, автор: Anita282727

куда относися ь-мягкий знак к согласным или гласным.

Ответы

Автор ответа: Люда8888
3
он относится к гласным



Киса36540: ни к чему не относится
Люда8888: Даа точно я написала на угад
Автор ответа: Kissengeri
0
помоему не к тем и не к другим
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: Аноним
ДАМ 20 БАЛЛОВ!!! Складіть складний план цього тексту.

КАЧАНІВСЬКА САДИБА

Перебуваючи на Чернігівщині, неодмінно завітайте до селища Кача- нівки Ічнянського району. Тут у середині XVIII - наприкінці ХІХ сто- ліття було створено розкішний палацово-парковий ансамбль, який вражає своєю архітектурною довершеністю. Садиба розвивалася про- тягом 150 років. Неодноразово перебудовувався, змінювався її просто- ровий устрій.

Качанівський ансамбль розташований на двох рівнях. На верхньо- му плато споруджено палац iз вежею, альтанку*, Георгіївську церкву, пам'ятник Тарасові Шевченку. Нижній рівень - це ландшафтний парк iз 12 ставками, павільйоном, скульптурами, містками, амфітеатром.

Центральним елементом садиби є палац. Ця споруда дійшла до нас у стилістичних формах класицизму. На головному фасаді палацу під прямим кутом до корпусу прилягають два одноповерхових флігелі. Фасад підкреслено глибокою лоджією на два поверхи й увінчано пів- сферичною декоративною банею на високому підбаннику. По боках є скульптури, а в центрі - барельефна композиція.

Відвідувачів палацу вражають і малі архітектурні форми. У нагір- ній частині парку на пагорбі над ставом височіє альтанка Михайла Глинки, поблизу якої розкинули своє гілля старезні дерева. Цікавими е скульптури сплячих левів обабіч головного входу та два кам'яних містки, перекинуті через яри.

Уславили качанівську садибу представники роду українських дворян Тарновських знаних благодійників і меценатів. Вони спонсорували - видання книжок, виступали організаторами літературного, мистець- кого, музичного життя. Гостями Тарновських були письменники Та- рас Шевченко, Марко Вовчок, Микола Гоголь, композитори Михайло Глинка, Семен Гулак-Артемовський, художники Ілля Репін, Михайло Врубель і багато інших видатних особистостей. Василь Васильович Тарновський був колекціонером українських старожитностей. На базі його колекції, яка зберігалася в палаці, створено Чернігівський істо- ричний музей та Національний музей Тараса Шевченка в місті Києві.

Про садибу в Качанівці можна розповідати ще дуже багато, але кра- ще поїхати туди, посидіти під кронами дерев, поспілкуватися з праців- никами музею. Від подорожі у вас залишаться тільки приємні враження, адже цю пам'ятку визнано перлиною палацо-паркової архi- тектури кінця XVIII - XIX століття (за В. Вечерським).​