Предмет: Английский язык, автор: alinochkaaaaaaaaa

Преобразуйте прямую речь в косвенную (англ)

 

1) Mr.Priestley asked, "Are all my students here" 2) Joe said, "that car will cost a lot of money"/ 3) Lucille said, "I know where I can get a cheaper one". 4) The porter said,"I have put your luggage on the train" 5) Pedro asked, "How much is that blue suit?" 6) The teacher to the boys:"Open your books". 7) Andrew: "When will tea be ready?" 8) Mrs. Priestley to the baker: "Don't leave any bread tomorrow". 9) Grandma said: "I am having trouble with my false teeth". 10) Pedro to the waiter: " Why isn't this tablecloth clean?"

Ответы

Автор ответа: lnevos
2

1. Mr.Priestley asked if all his students were there.

2. Joe said that car would cost a lot of money.

3. Lucille said that she knew she could get a cheaper one.

4. The porter said that he had put my luggage on the train.

5. Pedro asked how much that blue suit was.

6. The teacher asked  the boys to open their books.

7. Andrew asked when his tea would be ready.

8. Mrs. Priestley asked  the baker not to leave any bread the following day.

9. Grandma said that she was having trouble with her false teeth.

10. Pedro asked  the waiter why that tablecloth was not clean.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: kharlashov2002
Предмет: Українська мова, автор: oksanakartunnuk
Роль мови в житті людини

Україна, український народ, українська мова! Які величні, незрівнянні ні з чим поняття! Україна, як і українська мова, мають свою історію. Україна... В одному цьому слові бринить жмуток смутку і краси, величі і слави, країна, де найбільше люблять волю і довго не мали її, країна гарячої любові до народу, вікової боротьби за щастя, рівноправність, незалежність. Така ж доля спіткала і мову. І хоча український народ - один із великих слов'янських народів - був розтерзаний і пошматований впродовж тривалого часу між різними імперіями, позбавлений політичних прав, позбавлений права на творення рідної літератури.

Зараз Україна - незалежна держава. І вона, звісно повинна мати свою мову, повинна відродити її з розумом, повагою, відродити культуру, не поспіхом та указами, а серцем і бажанням людей.

Мова живе, її життя. Її власна історія міститься в постійній її зміні: щезають старі звуки, появляються нові й вони міняються, як і форми слів, синтактичні звороти, значення слів. Увесь духовний і матеріальний поступ людства будується на мові, історія якої тісно пов'язана з політичною долею того народу, котрий нею говорить.

Мова - це найкращий засіб взаємних зносин окремих осіб між собою, засіб їх духовного об'єднання і взаємного впливу. Без мови нема народності, рідна мова найкраще відбиває в собі думки й почуття окремої людини, суспільності всього народу. В мові, її історії, розвитку й виробленні відбилися перші ознаки проявів самостійного духовного життя в майбутньому окремого народу. Найголовніші індивідуальні ознаки народу - це його мова, література, мистецтво, пісні, усна творчість.

Мова - це характер народу. В ній відбито його національні звичаї, побут нахили. Мова - це ще й історія народу. Від найдавніших часів наші предки залишили в мові свої глибокі сліди. У мові відбивається і пам'ять народу, бо майбутнє виростає з минулого. Нашому поколінню треба плекати кожне слово рідної мови, передане нам у спадок від наших пращурів. Нам треба вивчати, розвивати, берегти свою мову, бо без неї народ перестає бути самостійним, незалежним і багатим. Ми не маємо права забувати, що за любов до української мови, до рідного народу багато письменників часто платили власним життям. В своїх віршах, творах вони описували обурення і гноблення до рідного слова:

Коли забув ти рідну мову,

Яка б та мова не була -

Ти втратив корінь і основу,

Ти обчухрав себе дотла.

(Дмитро Білоус)

Розуміння ролі мови в житті народу визначає естетичне кредо Лесі Українки, М.Коцюбинського, А. Малишка. А ще П. Тичина та М.Рильський щедро висівали добрі зерна свого поетичного слова на ниву української літературної мови; зерна проросли, збагатили, сповили мову новими висловами. Людина може володіти кількома мовами, залежно від її здібностей, нахилів і прагнень, але найкраще, найдосконаліше вона має володіти, звичайно, рідною мовою. І це не тільки й тому, що рідна мова, - це невід'ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші, найніжніші струни людської душі.

Мова - це золотий запас душі народу, з якого виростаємо, яким живемо, завдяки якому маємо право милуватися рідним краєвидом. Мова - найкращий цвіт, що ніколи не в'яне, а вічно живе, розвивається і процвітає.