Предмет: Химия, автор: likabdgdbdb

Вадарод якога аб'ёму(н.у) вылучвецца пры дзеянні лішку хлоравадароднай кіслоты на алюміній масай 5,4 г?
Решите пожалуйста

Ответы

Автор ответа: Alexei78
0
дано
m(AL)=5.4g
HCL
найти V(H2)-?
           5.4g                   X L
6HCL+2Al-->2ALCL3+3H2↑
           2*27               3*22.4
M(AL)=27g/mol ,Vm=22.4L/mol
5.4/54 = X/67.2   X=6.72L
ответ 6.72 л
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: 245hy2985hy98hwty98e