Предмет: Другие предметы, автор: Inusya8745

Діалог-дискусія на тему: документознавства та українознавства (можна щось по реквізитам)

Ответы

Автор ответа: ЛераНяшка
0

Дискусія (від лат. discussio - дослідження, розгляд) - діалогічний метод творчої діяльності групи осіб, побудований на публічному, відкритому, доброзичливому обговоренні актуального, але спірного питання і спрямований на певний позитивний результат. Дискусія - діалог не внутрішній, а зовнішній, відкритий.

Предметом дискусії не може бути другорядне, випадкове для конкретної аудиторії питання, воно має бути проблемним, важливим у цій ситуації й водночас викликати неоднозначні думки та пропозиції.

Справжня дискусія - не суперечка, не з'ясовування стосунків, вона передбачає об'єктивне й доброзичливе обговорення питання з обов'язковою повагою як до своїх прихильників, так і до опонентів, з опорою на особистісно-діалогічний стиль спілкування. Тому за результатами дискусії не може бути переможців і переможених.

Дискусія як метод вирішення проблеми зазвичай конструктивна, тобто спрямована на певний позитивний результат, на просування у розв'язанні спірного питання.

На думку фахівців з етики ділового спілкування54, організація дискусії передбачає три етапи: підготовчий, основний та заключний. На першому етапі формулюють тему дискусії й основні питання, які будуть винесені на колективне обговорення, визначити час і місце проведення дискусії. Здебільшого ефективність дискусії зумовлює вибір теми для обговорення, тому краще формулювати її проблемно. Якщо тема дискусії є занадто складною, доцільно зробити невеликий вступ, щоб учасникам було легше визначитися щодо основних понять.

На другому етапі обговорюють ті питання, які було винесено на порядок денний, виявляються позиції учасників, а емоційно-інтелектуальний поштовх пробуджує бажання мислити активно.

Є певні вимоги до поведінки учасників дискусії:

o вони мають підготуватися до обговорення обраної теми й виявити готовність викласти свою позицію;

o кожен повинен уважно слухати інших і чути, про що саме вони говорять;

o усім бажано поводитися відповідно до загальноприйнятих етичних норм поведінки, не слід перетворювати дискусію на суперечку, не можна перебивати того, хто виступає, робити зауваження щодо особистісних якостей учасників.

Під час дискусії народжується багато різних думок, здебільшого полярних (від крайніх лівих до крайніх правих), і тоді учасники починають тяжіти до тих людей, думки яких для них є близькими.

Готуючи і проводячи дискусію, треба враховувати певні етичні та психологічні вимоги до неї: якщо учасники дискусії матимуть єдину мотивацію, то прагнутимуть знайти відповіді на питання, що їх хвилюють; якщо вони не будуть достатньо поінформовані про предмет обговорення, то не витрачатимуть час на дискутування з приводу "білих плям". Водночас, якщо вони матимуть вичерпну інформацію з питання, то дискусія не матиме сенсу. Коли дискусія відбуватиметься в атмосфері доброзичливості та поваги, то учасники розійдуться з почуттям задоволення від проведеної роботи.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: rggrrgergargesgh
ПОМОООГИИТЕЕ УМОЛЯЛЯЯЯЮЮЮ ВААСС!!!!!!!!!! МЕЕГАА СРОЧНО!!!!!!!!! У МЕНЯ 15 МИНУТ ПОМОГИИТТЕ!!!!!!!!!
№ 1
Выберите строки (строку), где ВЕРНО образовано форма деепричастия.

1.Прочитав (прочитать) все словари, мы не спали до зари
2.Скаковая лошадь, сильно разгонимая (сильно разогнаться), налетела на преграду.
3.Проживав (проживать) в деревне, я вижу звёзды.

№ 2
От глагола ЧИТАТЬ образуйте формы страдательного причастия настоящего и прошедшего времени. Ответ запишите в поле ввода без запятых и пробелов.

Например: ЗАЯВЛЯТЬ – заявляемыйзаявленный

№3
От глагола ПРИНЕСТИ образуйте формы действительного причастия настоящего и прошедшего времени. Ответ запишите в поле ввода без запятых и пробелов.

Например: ЛЕТАТЬ – летящийлетевший

Если какую-то из форм образовать нельзя, запишите только ту форму, образование которой возможно.

Например: ПЕРЕЛЕТЕТЬ - перелетевший

№4
Выберите варианты ответов, в которых во всех словах на месте пропусков пишется буква Я.

1.увид..нный, стел..щийся
2.кле..вший, подкле..нный
3.жал..щий, леле..вший
4.смотр..щий, вывал..нный (в снегу)

№5
От глагола в скобках образуйте форму деепричастия настоящего времени. Запишите получившееся предложение. Не забудьте о знаках препинания!



(Касаться) звонка слышу трель издалека.