Предмет: Українська мова, автор: настя5в

10 слів іншомовного походження треба та їх значення, прошу допоможіть

Ответы

Автор ответа: nataliian
5
шлагбаум - пристрій для швидкого перекривання шляху у вигляді стріли, що обертається

принтер - комп`ютерний пристрій для виведення текстової або графічної інформації

бутерброд - страва, що складається з хлібу і масла
телефон - пристрій для прийому і передачі звуків
джакузі - гідромасажні ванни
мінімаркет - невеликий магазин
ліцензія - документ, певний дозвіл

інтелект - здатність пізнавати і вирішувати проблеми
парасоля - пристрій для захисту від опадів або сонячного проміння

валюта - будь-який товар, здатний виконувати функцію грошей при здійсненні обміну товарами
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: kozachenkovova
Прочитай уривок з джерела. Дай письмову відповідь на питання. Як твори Т. Шевченка сприяли пробудженню національної свідомості українців? Чому влада покарала поета за його вірші?

З доповіді начальника III Відділення О. Орлова Миколі I від 26 травня 1847 р.: З обвинувального акта: «Шевченко, замість того, щоб довічно відчувати благоговійні почуття до осіб августійшої фамілії, які удостоїли викупити його з кріпосництва, писав вірші малоросійською мовою найобурливішого змісту. В них він то зображав плач про уявне поневолення і лихо України, то оспівував славу гетьманського правління і колишньої вольниці козацтва, то з неймовірною зухвалістю зводив наклепи і виливав жовч на осіб імператорського дому, забуваючи в них особистих своїх благодійників. Крім того, що все заборонене захоплює людей із слабким характером, Шевченко набув між друзями своїми славу знаменитого малоросійського письменника, а тому вірші його ще шкідливіші й небезпечніші. З улюбленими віршами в Малоросії могли виникати і згодом укорінятися думки про уявне раювання часів гетьманщини, про щастя повернути ці часи і про можливість існування України як окремої держави. Судячи з тієї виняткової поваги, яку почували і особисто до Шевченка, і до його віршів всі україно-слов’яністи, спочатку здавалося, що він міг бути якщо не діючою особою між ними, то знаряддям, яким вони хотіли скористатися в своїх задумах; але, з одного боку, ці задуми були не такі вже важливі, як уявлялося на перший погляд, а з другого, і Шевченко почав писати свої підбурливі твори ще з 1837 p., коли слов’янські ідеї не захоплювали київських учених, як і вся справа доводить, що Шевченко не належав до Україно-слов’янського товариства, а діяв окремо, захоплюючись власною зіпсованістю. Проте за підбурливий дух і зухвалість, що виходила за всякі межі, його потрібно було визнати одним з найважливіших злочинців...»

З вироку: «Художника Шевченка, за писання підбурливих і надзвичайно зухвалих віршів, як наділеного міцною будовою тіла, призначити рядовим в Оренбурзький окремий корпус з правом вислуги, доручивши начальству найсуворіше наглядати, щоб від нього, ні в якому разі, не могло вийти підбурливих і пасквільних творів. Власноручна приписка імператора до вироку: “Під найсуворіший нагляд, заборонивши писати і малювати”».
Предмет: Музыка, автор: kumkol2006
Предмет: Українська мова, автор: svytoslav08
Предмет: Окружающий мир, автор: ELIZABETHKHARLAMOVA