Предмет: Окружающий мир, автор: vladik108

Цікаві факти про місяць

Ответы

Автор ответа: andriykoza4ok
2
Місяць — найближчий супутник людства в нашій подорожі в космічному просторі , а також єдине небесне тіло , яке ми відвідували . Тим не менш, незважаючи на свою відносну близькість до нас і гадану простоту , наш супутник продовжує приховувати чимало цікавих фактів , і деякі з них варті того , щоб про них дізнатися .
    1 .Землетруси на місяці       Незважаючи на те , що , по суті , Місяць — це просто мертвий шматок скелі з украй низькою геологічної активністю , рухи кори трапляються і там. Називаються вони місяцетруси (за аналогією з землетрусами ) .     Існує чотири види місяцетрусів : перші три — глибокі місяцетруси , коливання від ударів метеоритів і теплові місяцетруси , викликані сонячною активністю , — відносно безпечні. А ось місяцетруси четвертого виду можуть бути досить неприємними . Зазвичай вони складають до 5,5 балів за шкалою Ріхтера — цього достатньо , щоб почали тремтіти невеликі об’єкти . Тривають такі поштовхи приблизно по десять хвилин. За даними НАСА , такі місяцетруси змушують наш Місяць « дзвеніти , як дзвін ».     Найбільш загрозлива в цих місяцетрусах те, що у нас немає ні найменшого поняття про те , що саме їх викликає. Землетруси на Землі, як правило , викликані рухом тектонічних плит , але на Місяці тектонічних плит просто немає. Деякі дослідники вважають , що вони можуть мати деякий зв’язок з приливною активністю Землі , яка як би «тягне» Місяць на себе. Проте теорія нічим не підкріплена — приливні сили пов’язані з повенями , а місяцетруси зазвичай спостерігаються в інший час.     2 . Подвійна планета     Більшість людей впевнені , що Місяць — це супутник. Проте , багато хто стверджує , що Місяць повинний бути класифікований як планета . З одного боку , він занадто великий для справжнього супутника – діаметр Місяця дорівнює четверті діаметру Землі , так що Місяць можна назвати найбільшим супутником у Сонячній системі , якщо враховувати це співвідношення . У Плутона , правда , теж є супутник під назвою Харон , діаметр якого дорівнює половині діаметра самого Плутона. Тільки от Плутон більше не вважається справжньою планетою , так що Харон ми в розрахунок брати не будемо .     За своїх великих розмірів Місяць насправді не перебуває на навколоземній орбіті. Земля і Місяць обертаються навколо одне одного і навколо якоїсь точки в центрі між ними. Ця точка називається барицентром , а ілюзія того , що Місяць знаходиться на орбіті Землі , викликана тим , що центр ваги в даний час знаходиться всередині земної кори. Саме цей факт і не дозволяє класифікувати Землю з Місяцем як подвійну планету , проте в майбутньому положення може змінитися.     3 . Місячне сміття      Всім відомо , що людина на Місяці уже побувала . Але не всі знають , що Людина (спеціально напишемо це слово з великої літери ) використовувала Місяць, як стандартне місце для пікніка ; побувавши на Місяці астронавти залишили там чимало сміття. Вважається , що на поверхні Місяця покоїться близько 181 437 кг штучних матеріалів.     Зрозуміло , винні не тільки астронавти — спеціально вони не розкидали по Місяцю обгортки від сендвічів і бананові кірки. Більша частина цього мусору залишилася від різних експериментів , космічних зондів і місячних роверів , деякі з яких функціонують досі .

    7 . Труднощі з низькою гравітацією       Хоча гравітація на Місяці дорівнює тільки одній шостій від земної гравітації , рухатися по його поверхні — справжній подвиг. Базз Олдрін говорив , що заснувати на Місяці поселення буде надзвичайно складно : ноги астронавтів у громіздких скафандрах потопали в місячному пилу майже на 15 см.     Недивлячися на слабку гравітацію, інерція людини на Місяці висока, тому рухатися швидко або змінювати напрямок там складно. Якщо астронавти хотіли рухатися швидше , їм доводилося зображати з себе незграбних кенгуру , що теж було проблемою , оскільки на Місяці повно кратерів та інших небезпечних об’єктів.     8 .Походження Місяця     Звідки виник Місяць ? Простого і точної відповіді немає , але , тим не менш , наука дозволяє зробити кілька припущень     Є п’ять основних теорій про походження Місяця. Теорія поділу стверджує , що Місяць колись був частиною нашої планети і відокремився від неї на дуже ранньому етапі історії Землі — насправді Місяць якраз міг  б знаходитися на місці сучасного Тихого океану. Теорія захоплення каже , що Місяць просто « літав» по Всесвіту , поки не був захоплений земною гравітацією . Інші теорії свідчать, що наш супутник або сформувався з уламків астероїдів , або залишився від зіткнення Землі з невідомою планетою розміром з Марсю     Сама достовірна на даний момент теорія походження Місяця називається Теорією Кілець : протопланета ( планета , яка тільки формується ) під назвою Тейя зіткнулася з Землею , і утворилася після цього хмара сміття в кінцевому підсумку зібралася разом і перетворилася на Місяць.








Похожие вопросы