Предмет: Українська література, автор: mariya268

твір на тему значення творчості т шевченка для українського народу

Ответы

Автор ответа: andrei392
46

Значення творчості Тараса Григоровича Шевченка для україн­ського народу важко переоцінити. Його літературна спадщина різ­номанітна та багатогранна: поезії, балади, елегії, поеми, думи... І в кожному рядку ми відчуваємо біль і переживання поета за долю поневолених людей.Мало хто в історії світової культури з такою пристрастю й са­мовідданістю захищав свій народ, як це робив великий Кобзар. З раннього дитинства він був свідком жахливої кріпосницької дійс­ності, сповненої гніту й насильства, безсердечності панів і людянос­ті знедолених.Усе життя присвятив Шевченко служінню рідній Україні. Він ніс народові іскру правди, незважаючи ні на тортури, ні на гоніння.Однією з найважливіших у творчості Кобзаря є тема свободи. Він закликає людей не коритися долі, а боротися за своє щастя, під­нятися проти гнобителів і скинути кайдани неволі:...вставайте,Кайдани порвіте І вражою злою кров’ю Волю окропіте.Часто нагадує поет про славетне минуле українського народу, пРо запорозьких козаків — волелюбних синів Великого Лугу. З теплотою та любов’ю пише він про січовиків, які першими в історії нашої країни прагнули до незалежності й відстоювали свої права:Запорожці ті хлоп’ята...Щиро співчуваючи знедоленому люду, Шевченко одночасно переживає занепад національної культури. Багато століть царсь- І(. УРЯД перешкоджав дотриманню народних традицій, національ- насМ0Ва ** література переслідувалися цензурою. Він доносить доДумку, як важливо бути грамотними й освіченими, не цуратися св°го коріння:
Учітесь, читайте,І чужому научайтесь,І свого не цурайтесь.Поет вірить у те, що настануть щасливі часи й для неньки- України, а народ заживе в мирі та злагоді.Я впевнена, що вірші Т. Шевченка залишаться провідною зір­кою ще для багатьох поколінь і завжди будуть вчити любові до Батьківщини та співвітчизників, умінню цінувати волю й не кори­тись гнобителям.

П

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: fgghhbhhjjh
Какая проблема текста?
Испокон веков человечество занималось рыночными отношениями. Именно на них основана современная экономика стран. Впервые задатки коммерции появились еще у первобытных людей когда они начали меняться различными предметами. С развитием речи и различных навыков людей начали делить на собирателей и охотников. Соответственно они обменивались добытой пищей и трофеями. По мере развития человеческой расы и появления первых продуктов произведенных людьми появились и первые коммерсанты купцы и торговцы. Они могли производить товар самостоятельно либо закупали его у тех кто их производил у ремесленников. Делали надбавку и продавали другим людям уже дороже. Они считались самыми зажиточными и почитаемыми гражданами в обществе. Затем комерческая деятельность стала более обширной и начала охватывать целые страны. В России коммерция появилась XVI-XVIII веках. Именно в этом промежутке времени появился класс купцов. Это были первые предприниматели которые скупали товары у мелких производителей и продавали их потребителям по более высокой цене. Своеобразные посредники между изготовителем и пользователем. Затем появились купеческие гильдии обьединяющие крупных торговцев просуществовавшие до 1917 года.
Предмет: Алгебра, автор: lanxjskskak