Предмет: Українська мова,
автор: Nastya30102004
Опишіть коротко синичку.
Ответы
Автор ответа:
0
СИНИЦІ (Parinae), підродина птахів родини синицевих. 48 видів.
Дзьоб тонкий, біля основи густі короткі щетинки. Оперення густе, пухнасте. Статевий диморфізм виражений слабо: оперення самок схоже з оперенням самців, але відрізняється більш тьмяною забарвленням. У забарвленні переважають чорний колір з металевим відливом, відтінки сірого та бурого. Дуже характерні білі «щоки» , у багатьох видів чорна шапочка, у деяких чубчик. Крила округлені, перше махове перо коротше інших першорядних махових. Хвіст коротший крил. Ноги сильні, задній палець розвинутий більше за інших.
В'ють гнізда в дуплах, тріщинах, іноді за відсталою корою дерев. Для залучення гніздування синицам влаштовують штучні дуплянки. При будівництві гнізд використовують м'який будівельний матеріал. Яйця білі з буро-червоними цяточками. Линяють 1 раз в рік.
Синиці живляться дрібними безхребетними, насінням, ягодами. Одні з основних винищувачів шкідливих комах. Бажано залучати синиць у сади, розвішувати їм штучні гніздівлі, підгодовувати їх взимку (сало для підживлення має бути несолоним) .
Живуть у лісах Євразії, Африки і Північної Америки (включаючи Мексику) . З основного виду підродини — Parus (синиці) —в Росії звичайні велика синиця, лазорівка, московка, чубата синиця (гренадерка) , гаички.
СНІГУР (Pyrrhula pyrrhula), птиця сімейства вьюрковых.
Завбільшки з горобця (довжина тіла близько 18 см) . У самця на голові чорна шапочка. Верх голови і кільце біля основи дзьоба, крила і хвіст чорні. Підхвістя і надхвістя білі, спина блакитнувато-сірий, черевна сторона рожево-червона. У самок черевна сторона сіра. Масивний, здутий при основі короткий дзьоб чорного кольору. Населяє хвойні ліси Євразії.
Осілий і кочівна птах. Після першого значного снігопаду снігурі покидають свої рідні ліси і починають кочувати, залітаючи майже в усі галузі нашої країни. Поява снігурів після снігу поблизу людських поселень і міст, в садах, городах і парках швидше за все і лежить в основі їх назви — снігур. Харчується насінням бузку, кропиви або нирками, в тому числі плодових рослин, выкусывая їх дзьобами як кусачками. Голос — гучне «фю-фіть» і тріскучий пісня. Співають у снігурів і самці, і самки. Гніздо будує на дереві, переважно їли. У кладці 4-6 голубуватих з бурими плямами яєць.
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: ivanmaneluk83
Предмет: Українська мова,
автор: dddimon405
Предмет: Литература,
автор: sverdlikmixa
Предмет: Английский язык,
автор: Маалинка1
Предмет: Математика,
автор: lalka635