Предмет: Химия,
автор: Улганай
мырыш пен мырыш оксидінің қоспасына құрамында 29,4г күкірт қышқылы бар ерітіндімен әсер еткенде 4,48л қ.ж. сутек бөлінеді. қоспадағы мырыш оксидінің массалық үлесін тап.
Ответы
Автор ответа:
26
Zn + H2SO4 = ZnSO4+H2
∨= 4.48/22.4 = 0.2 моль (H2)
m= 0.2 моль * 65 = 13 грамм (Zn)
m(ZnO)= 29.4 - 13 =16.4
ω(ZnO) = 16.4 / 29.4 * 100% = 56%
∨= 4.48/22.4 = 0.2 моль (H2)
m= 0.2 моль * 65 = 13 грамм (Zn)
m(ZnO)= 29.4 - 13 =16.4
ω(ZnO) = 16.4 / 29.4 * 100% = 56%
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: superraketa201
Предмет: Другие предметы,
автор: alenatoropova1407
Предмет: Английский язык,
автор: esenia57
Предмет: Литература,
автор: nikitavorobei9587
Предмет: Математика,
автор: realistkaa