Предмет: Українська мова, автор: Владка25

Повідомлення про словники української мови

Ответы

Автор ответа: ястреб2004
0
. Дія за знач. повідо́мити, повідомля́ти і повідомля́тися. Повідомлення зведень про погоду.2. Те, що доводиться до чийого-небудь відома, сповіщається комусь; письмова чи усна інформація.Звістіть мене, якою дорогою послали Ви книжку. Відповідно до Вашого повідомлення я постараюся ужити всі заходи, щоб дістати книжку (Коцюб., III, 1956, 242); Між людьми запала тиша: відверте повідомлення Оксена приголомшило їх (Тют., Вир, 1964, 179); // Дані, інформація, передані, доведені до відома, викладені ким-небудь. Поряд з повідомленням верховної ставки Гітлера про бої на околицях Москви, прочитав [Яремченко] .. крикливий заголовок (Д. Бедзик, Дніпро.., 1951, 17);Непомнящий, який весь час непомітно для інших спостерігав за Гулею, бачив, як той, вислухавши повідомлення командира загону, раптом зробився надзвичайно серйозним (Петльов., Хотинці, 1949, 185); // Невеликий публічний виступ, невелика доповідь на якусь тему. Гришко взагалі не боявся імпровізувати. А цього разу прямо-таки… розцвітив сухувате повідомлення чергового лікаря на п’ятихвилинці (Шовк., Людина.., 1962, 342).3. Папір, документ, у якому про щось повідомляється, сповіщається. А коли запорошений і захеканий гонець подав королеві повідомлення, що татари вдерлися в Покуття і грабують і палять Уманщину, замовк і король (Тулуб, Людолови, II, 1957, 475); Кажуть, що матуся, старенька Домаха, одержала повідомлення із наркомату про загибель її сина Петра (Панч, В дорозі, 1959, 133).


Владка25: Дякую
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: skuzembaeva
Предмет: Литература, автор: DanilkaDuvakinka
1. Определить стиль текста (доказать почему) 2. Определить какое средство выразительности используется 6 и 7, 13 и 14

1.Заключенный Чичеванов, грабитель и убийца, досиживал на особом режиме последние сутки. Назавтра его должны были освободить. За плечами оставалось двадцать лет срока.

2. Мне показалось нелепым так бдительно охранять зэка. Ведь ему оставалось сидеть несколько часов.

3. Я выпустил его из камеры. Он выпрыгнул на ходу и бежал.

4. Шесть часов спустя его задержали... Чичеванов успел взломать продуктовый ларь и дико напиться. За побег и кражу ему добавили 4 года...

5. Случившееся казалось невероятным.

6. Но капитан Прищепа мне все разъяснил. Чичеванов отсидел 20 лет. Он привык. Тюрьма перестроила его кровообращение, его дыхательный и вестибулярный аппарат. За воротами тюрьмы ему нечего было делать. Он дико боялся свободы и задохнулся как рыба...

7. Нечто подобное испытываем и мы, российские эмигранты.

8. Десятилетиями мы жили в условиях тотальной несвободы. Мы были сплющены наподобие камбалы тягчайшим грузом всяческих запретов. И вдруг нас подхватил разрывающий легкие ураган свободы.