Предмет: Химия, автор: iragoroshok

При нейтралізації оцтової кислоти кальцій гідроксидом утворився розчин солі масою 158 г з масовою часткою розчиненої речовини 0,1 .оОбчисліть масу кислоти що проерагувала.

Ответы

Автор ответа: cherevaty
37
х г                                                 15,8 г
2CH_3COOH+Ca(OH)_2=(CH_3COO)_2Ca+2H_2O
120 г                                               158 г
1. Спочатку визначимо "чисту" масу солі у розчині:
m(soli)=m(rozchinu)*w(soli)=158*0,1=15,8 г
2.Підставивши цю масу у рівняння,отримаємо:
 при взаємодії 120 г кислоти утвориться 158 г солі, а
при вз.             х г___________________15,8 г, звідки
х=120*15,8/158=12 г
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Sasha77999
Предмет: Английский язык, автор: пингвин39