Предмет: Химия, автор: KozerenkoMasha

обчисліть об'єм вуглекислого газу (за н.у.),який можна поглинути гашеним вапном масою 5 кг, яке містить домішку кальцій карбонату масова частка якого дорівнює 7,5%

Ответы

Автор ответа: cherevaty
29
1.Визначимо чисту масу вапна,відкинувши частину домішок:
5000 г зразка - це 100%, а
х г чистого вапна - 92,5%, звідки  х=5000*92,5/100=4625 г
2. Підставивши цю масу у відповідне рівняння і знайдемо об'єм вуглекислого газу:
4625 г              у л
Ca(OH)_2+CO_2=CaCO_3+H_2O
74 г                   22,4 л
при взаємодії 74 г вапна поглинається 22,4 л газу, а
при вз.          4625 г________________у л, звідки
у=4625*22,4/74=1400 л або 1,4 м в кубі


KozerenkoMasha: дуже дякую
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: svetlanamatvee1