Предмет: Химия, автор: Otelgenova

13 грамм мырыш пен 24.5 г күкірт қышқылы ерітіндісі нің əрекеттесуі кезінде түзілетін сутектің көлемі))
Пожалуйста

Ответы

Автор ответа: Aquoosh
11
Me (Zn) - 65 г/моль
V = 13 х 22,4:65=4,48

Aquoosh: Mr (Zn)
Автор ответа: aygulismagambe
19
Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2; Mr(Zn)=65г/моль; Mr(H2SO4)=98г/моль; n(Zn)=13/65=0,2моль; n(H2SO4)= 24,5/98=0,25моль; МФ(Zn) < МФ(H2SO4) V(H2) =n*Vқ.ж.=0,2л*22,4л = 4,48л

aygulismagambe: V(H2) =n*Vқ.ж.=0,2л*22,4л = 4,48л
Otelgenova: рахмееет
Похожие вопросы