Предмет: Химия,
автор: апап
метан-етанова суміш обємом 50 л з обємною часткою метану 0,2 повністю згоріла. обчисліть який обєм кисню і повітря витратився на горіння
Ответы
Автор ответа:
0
V(CH4)=50*0.2=10 л
50-10=40 л C2H6
CH4+2O2=CO2+2H2O
n(CH4)=10/22.4=0.45 моль
по уравнению на 1 моль CH4 приходится 2 моль O2,
значит n(O2)=0.45*2=0.9 моль V(O2)=22.4*0.9=20 л на горение метана
2C2H6+7O2=4CO2+6H2O
n(C2H6)=40/22.4=1.79 моль
по уравнению на 2 моль C2H6 приходится 7 моль O2,
значит n(O2)=1.79*7/2=6.25 моль V(O2)=22.4*6.25=140 л на горение этана
общий объем V(O2)=140+20=160 л
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: uli4ka45
Предмет: Английский язык,
автор: glebkolosov2010
Предмет: Математика,
автор: muhabatzajyrova
Предмет: Геометрия,
автор: kotleta25